قالب وبلاگ


مرگ مخملی
موفقيت روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد ... 
جرأت می خواهد، جسارت می خواهد و شاید بهتر است بگویم حماقت محض می خواهد که در یک کشور اسلامی، در روز روشن، آنهم در مرکز شهر قمه قداره کشان وارد مغازه ای شوی و انسانی را گردن بزنی...
چندی پیش خیابان امام اورمیه، شاهد یک قتل وحشیانه بود، قتلی که شاید بر دل بسیاری آشوب ایجاد کرد و باعث رعب اجتماعی گردید؛ جوانی که هنوز بیست سالش تمام نشده بود وارد مغازه ای در خیابان امام (نزدیکی راسته غلامخان) شده، قمه کشیده و ضربه ای سخت بر گردن شاگرد صاحب مغازه که پسر جوانی بود می نوازد. شاهرگ گردن پسرجوان قطع شده و خونریزی می کند و در نهایت جوان بیچاره دار زندگی را وداع می گوید.
قاتل پس از ارتکاب قتل در ملأ عام پا به فرار می گذارد، هرچند پس از چند روز توسط پلیس آگاهی استان دستگیر می شود. طی این دو هفته ای که پلیس قاتل را دستگیر کرده است هر روز شایعاتی میان مردم در سطح شهر دهان به دهان می چرخد که حامدپیوسته را امروز فلان زمان و فلان مکان اعدام می کنند، ولی در نهایت امر تمام این حرف و حدیثها شایعاتی بی پایه جلوه می کنند.
حال سؤال اینجاست: آیا فردی که چنین جرم بی رحمانه ای را بدون هیچ ترسی از عواقب آن، در ملأ عام مرتکب می شود، واقعاً شایسته محاکمه و دادگاهی شدن است؟ آیا نباید چنین فردی را همان فردای روز دستگیری، در ملأ عام به دار مجازات آویخت تا درس عبرتی شود برای دیگران؟
پیرو شایعات رواج یافته در سطح شهر برآن شدیم تا با سرهنگ النقی پور، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی تماس گرفته و اصل قضیه را از ایشان پیگیر شویم.
سرهنگ رسول النقی پور
رئیس پلیس آگاهی استان نیز که گویا از این شایعات خبر داشت و انگار قبل از ما خبرنگاران دیگری نیز با ایشان تماس گرفته بودند، با لحنی شکوه آمیز از عاملان پراکندگی این شایعات بیان داشت: اعدام فردی در ملأ عام به این سادگی ها نیست که فردی را امروز دستگیر و فردا در ملأ عام اعدام کنند.
وی افزود: هر کاری حساب و کتابی دارد، فردی که دستگیر می شود باید برایش پرونده تشکیل داد، محاکمه کرد، دادگاه باید رأی صادر کند و در نهایت مجریان قانونند که باید حکم را اجرا کنند. وظیفه ما فقط دستگیری قاتل بود که انجام دادیم. مابقی داستان را از دادستان پرونده پیگیر شوید.
سرهنگ النقی پور همچنین در بیان انگیزه قاتل از ارتکاب قتل را شهادت مقتول علیه قاتل در یک دادگاه بیان داشت و به سخنان خود خاتمه بخشید.
پلیس آگاهی استان انگیزه قتل را، شهادت مقتول علیه قاتل در یک دادگاه عنوان کرد. حال آیا این قضیه اهمیت موضوع را دوچندان نمی کند؟ آیا چنین مواردی باعث نمی شود مردم از امر خداپسندانه شهادت حق علیه باطل فاصله بگیرند؟ آیا با رویداد چنین مواردی، دیگر کسی حاضر می شود بعنوان شاهد پایش را در دادگاه بگذارد؟ نمی دانم شهادت مقتول علیه قاتل در آن دادگاه به حق بوده یا ناحق! ولی هرچه بوده (حتی اگر فرد قاتل
هم صاحب حق باشد) نباید چنین جسارتی به خرج می داد و چنین گستاخانه اقدام می کرد.
بهرحال امیدواریم مسئولان امر موضوع را بیش از این کش نداده و قاتل را بسزای اعمالش برسانند تا دیگر کسی جرأت نکند خودش را پلیس، قاضی، دادستان و جلاد فرض کند. در غیراینصورت از فردا باید شاهد قتلهای بیشتری در سطح شهر و بلکه استان باشیم که آذربایجان غربی را تبدیل به هندوستانی دیگر خواهند کرد.

[ شنبه سی ام دی ۱۳۹۱ ] [ 11:28 ] [ منصور موذنی حبشی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کسي که سعي مي کند بطرف هدف نهايي قدم بردارد مانند مسافري است که شب هنگام از کوه بالا مي رود زماني که به قله آن رسيد چندان به ستارگان نزديک نيست اما آنها را بهتر مي بيند...
امکانات سایت

آی پی رایانه شما :


Making MusiC